Earth Monkey


חנות צעצועים מומלצת בירושלים - ביקורות וחוות דעת על מגוון צעצועי ילדים

ישנם שלבים מסוימים בחייו של בן אדם בו הוא נתון ורגיש במיוחד להשפעת הסביבה. שלבים ותקופות בהם בן האדם הופך להיות מעין ספוג אנושי הסופג כל תופעה, התנהגות וקולות בהם הוא נתקל או שמרחפים סביבו. התקופה המרכזית עליה נמתחות תופעות אלה זו תקופת הילדות, כשהאדם עוד צעיר, כשהשיא הוא השלב שבין תינוק זעיר שעוד קולט סימנים, אורות, צלילים ואנשים עוד מבלי שהוא בעל כל מודעות או תגובה ברורה לכך ועד השלבים בהם הוא מפתח תלות בחברה שסביבו ומתחיל לנסות ולחשוב למענו אך דרך עיניהם של אחרים.

אם כך, לא מפליא שתופעה כל כך מהותית ומשפיעה בחייו של ילדון קטן היא תופעת המוצרים והגופים עמם הוא בא במגע ואשר מובאים ונקנים לכבודו. לא מדובר על מוצרים הבאים לשרת אך ורק את נוחות ההורים או אלה שסביבם, לא מדובר על אביזרים כמו תיק לידה או כל אביזר או מכישר מציל חיים אשר נמצא בית החולים אי שם בתוך חדרי תינוקות שרק נולדו, מדובר על אביזרים ומוצאים אשר ניתנים או נקנים לכבוד התינוק עצמו.

ההשפעה של דברים אלו עצומה, ועל כן שיש לחשוב טוב ולא לנהוג בפזיזות וקלות דעת לפני שמביאים משהו לספוג אנושי כה מקסים ותמים, אשר ייקח וישאב אל תוכו מכל אשר מתרחש מחוץ לגופו, בין אם נראה לעין ומוחשי ובין אם מרחף אי שם באוויר שמסביב. נשמעים ומתרחשים סיפורים ומקרים רבים בהם הורים מקשיבים מתוך קלות דעת או תמימות לסיפורים ועצות של אחרים שאינם מכירים את התינוק או שאפילו אינם הורים בעצמם, מקרים בהם הורים נלהבים הלכו והחלו בצורת טיפול ויחס או רכשו מוצר מזון או צעצוע מסוימים לתינוק, והשפעה ונטיות שליליות ניכרו בגדילת התינוק וביחס המיידי שלו לסביבה והצורה בה הוא לוקח את יחס הסביבה כלפיו. במקרים אחרים מדובר על צעדים פזיזים וקלי דעת של הורים ואפילו ללא המלצות או עצות מאחרים, פשוט רעיונות ספונטאניים של הורה צעיר וחסר ניסיון אשר אין להם מקום בחייהם של רוב התינוקות אם יוצאים מנקודת הנחה שההורה רוצה בטובתו של ילדו הקטן.

כל מוצר שרק עולה על הדעת יכול להשפיע, ובעצם משפיע מפורשות. גם אם הורה טרי איננו שם לב לכך, גם אם שאר המשפחה המורחבת, החברים או המטפלת אינם שמים לב לכך, יש לחשוב כל הזמן על איך מתעצב ומתבגר התינוק. זה נכון לגבי בחירת צעצועים נכונים אשר מפתחים את הדמיון והקורדינציה של התינוק ולא רק באים לנוון או להשתיק אותו, כמו שקורה עם סרטים רבים וסדרות מולם מושיבים את התינוקות. יש לברור ספרים מדויקים ומעוררי השראה לפעולה ואהבה, השראה לחינוך. יש לראות שהרהיטים בסביבת המחייה המידית של התינוק הם בצורות שאינן מרתיעות ואינן בעלות צורות שיבלבלו או יפחידו את הילד, כמו כן הצבעים של הקירות והרהיטים שמסביבו אשר כל כך משפיעים על הקולטנים והויזואליה של הילד הקטן.

אלה הן רק מספר דוגמאות ספציפיות אליהן יש לשים לב בנתינת וצריכת מוצרים לטובת התינוק. על כל הורה טרי להעמיק מאוד בנושא ולוודא שהוא איננו לוקח צעדים והחלטות חסרות אחראיות, בין אם מתוך שאננות ובין אם מתוך תחושבה חזקה של הבנה וביטחון. כדאי תמיד להתייעץ עם אנשים מבינים ולגשת למקומות אמינים כמו חנות צעצועים בירושלים שאתם שמעתם עליה שיש בה דברים איכותיים או שמגישים שם שירות ויחס טוב למציאת המוצרים המתאימים. חדרי תינוקות וסביבתם אמורים להיות המקום המופלא, הקסום ובעל המשמעות החיובית ביותר בחייהם, ועל ההורים לפעול בהתאם.
לחצו כאן לכניסה לאתר jerusalemtoys.co.il לפרטים